Przedstawienie z okazji BN 2015

21.02.2016 r.

„Aby w sercach naszych narodziła się miłość”

Pod takim hasłem upłynął dzień 22 grudnia 2015 r. w naszej szkole. Uczniowie klas I-ych gimnazjum pod opieką pań: U. Kusiak i L. Kmak-Wiktorowskiej przygotowali scenariusz wigilijny, w którym chcieli zwrócić uwagę na to, że Boże Narodzenie jest Świętem Miłości. Młodzi aktorzy, za sprawą niezwykłej scenografii przygotowanej przez p. A. Miłkowską, pokazali widzom przedświąteczną ulicę, gdzie wszyscy zabiegani i ogarnięci szałem zakupów, nie zwracają uwagi na bliźnich, którzy popadli w nałogi współczesnego świata – narkomanii, pracoholizmu, komercji. Nie zauważają nawet ludzi cierpiących i niepełnosprawnych.

Przedstawienie bożonarodzeniowe wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę i skłoniło do refleksji nad istotą świąt, bo „Boże Narodzenie to coś więcej niż prezent. Boże Narodzenie dokonuje się w sercu człowieka” – frag. scenariusza.

W czasie takiej akademii nie mogło zabraknąć kolęd w wykonaniu szkolnego chóru, który przygotowała p. A. Waz.

Życzymy wam, byście nie byli jedynie niemymi przechodniami, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą również wasze narodziny - narodziny nowego człowieka. Najważniejsze jest to – aby w sercach naszych narodziła się Miłość!

I tego wam życzymy!

Lidia Kmak-Wiktorowska