Projekty edukacyjne gimnazjalistów

14.03.2018 r.

Osiemdziesięciu  uczniów klas drugich Gimnazjum przystąpiło do realizacji szkolnych projektów edukacyjnych w roku szkolnym 2017/2018.  Realizowali je w  grupach pod opieką i nadzorem nauczycieli – opiekunów projektów.

Zgodnie z harmonogramem realizacji projektu edukacyjnego w październiku uczniowie  zostali poinformowani o obowiązku realizacji projektu. Następnie nauczyciele gimnazjum przedstawili propozycje tematów projektów i w listopadzie uczniowie decydowali się na wybór tematu oraz opiekuna grupy projektowej. Realizacja działań projektowych odbywała się  od marca do maja 2018 roku.

W dniach od 6 do 7 czerwca odbyły się publiczne prezentacje projektów edukacyjnych klas drugich. Uczniowie pracowali w osiemnastu grupach pod opieką wybranych przez siebie nauczycieli – opiekunów projektów.

  1. „Mój idol sportowy”  - mgr Leszek Potoczek
    1. Domin Krzysztof kl.2a
    2. Kachel Bartłomiej kl.2a
    3. Miłkowski Piotr kl.2a
    4. Bajerski Michał kl. 2a
    5. Kubisz Kacper kl. 2a
  2. „Historia wybranej dyscypliny sportowej” – mgr Leszek Potoczek
    1. Michalik Maciej kl.2a
    2. Kasprzyk Daniel kl.2a
    3. Grygiel Michał kl.2a
    4. Kempa Sławomir kl.2a
    5. Łacny Dominik kl.2a
  3. „Ciekawostki o Stanach Zjednoczonych” – mgr Paulina Nowak
    1. Surzyńska Nicole kl.2a
    2. Gut Zofia kl. 2a
    3. Forczek Mateusz kl. 2a
    4. Mokrzycka Julia kl. 2a
    5. Rogalska Paulina kl.2a
  4. „Historia Hollywood”  - mgr Paulina Nowak
    1. Grzyb Krystyna kl.2a
    2. Olchawa Patryk kl. 2a
    3. Zaczyk Jakub kl.2a
    4. Łukasik Sebastian kl.2a
    5. Górczyk Karolina kl.2a
    6. Sułowicz Monika kl.2a
  5. „Muzyczna podróż po Europie”  mgr Agnieszka Miłkowska
    1. Golonka Jakub kl.2a
    2. Nowak Piotr kl. 2a
    3. Olchawa Dawid kl. 2a
  6. „Z tego powinien nas znać świat – „Złota dziesiątka „dzieł, które mogą promować Polskę w świecie”  mgr Danuta Rogowska
    1. Migacz Maksymilian kl.2c
    2. Bobakowska Aleksandra kl.2c
    3. Szołdra Martyna kl. 2c
  7. „Teatr przez wieki” – mgr Danuta Rogowska
    1. Szczerba Dominika kl. 2a
    2. Kawka Gabriela kl. 2a
    3. Szeliga Weronika kl.2a
    4. Olszyńska Marta kl.2a
    5. Łatka Paulina kl.2a
  8. „Sławni sportowcy z Nowego Sącza i okolic”  - mgr Józef Waśko
    1. Pancerz Natalia kl.2c
    2. Olszyńska Małgorzata kl. 2a
    3. Szewczyk Klaudia kl.2c
    4. Bożęcki Adam kl. 2a
  9. „Droga do mistrzostw świata w piłce nożnej Rosja 2018 polskiej reprezentacji”  - mgr Józef Waśko
  10. Turski Jakub kl.2c
  11. Kaczmarek Kamil kl. 2a
  12. Kois Antoni kl. 2a
  13. Bajerski Łukasz kl.2b

      10. „Miejsca warte odwiedzenia – mapa turystyczna Niemiec”   - mgr Sabina Witek

  1. Tarasek Julia kl. 2b
  2. Mróz Magdalena kl.2b
  3. Klimek Julia kl.2b
  4. Grygiel Paulina kl.2b
  5. „Niemieckie wynalazki zmieniają świat. Jak rodziły się wielkie pomysły?”  - mgr  Sabina Witek
  6. Olszyński Damian kl.2b
  7. Wojtarowicz Sebastian kl.2b
  8. Sowa Szymon kl. 2b
  9. Górka Wiktor kl.2b
  10. „Liczby, których jeszcze nie znamy” -  mgr Barbara Michalik
    1. Semla Maciej kl.2b
    2. Kasprzyk Mateusz kl. 2b
    3. Oracz Marcin kl. 2b
    4. Łukasik Kacper kl.2b
  11. „Nasze rady na odpady”  -  mgr Agata Bogusz
    1. Oracz Barbara kl.2b
    2. Martuszewska Magdalena kl.2b
    3. Grygiel Klaudia kl.2b  
  12. „Zdrowa i niezdrowa żywność” – mgr Agata Bogusz
    1. Mikulska Teresa kl. 2c
    2. Bajerska Sylwia kl.2c
    3. Gargula Natalia  kl.2c
    4. Głąb Natalia kl.2c
    5. Rosiek Wiktoria kl.2c
    6. Jastrzębska Natalia kl.2c

        15. „Polskie konstytucje”   - mgr Agnieszka Lorek

  1. Turski Sebastian kl.2c
  2. Wiśniewski Kamil kl.2c
  3. Bigos Marcin kl.2c
  4. Chramęga Dominik kl.2c
  5. Apriasz Paweł kl.2c
  6. Pawlik Filip kl. 2c
  7. „Czy muzyka łączy pokolenia?”  - mgr Anna Waz
    1. Migacz Paweł kl.2c
    2. Kasprzyk Dominik kl. 2b
    3. Kociołek Marcin kl.2b
    4. Turski Dawid kl. 2a
    5. Naglak Szymon kl. 2c
  8. „Wielkie jeziora świata”  - mgr Monika Kipiel
    1. Król Paulina kl. 2b
    2. Sroka Karolina kl.2b
    3. Wójcik Wiktoria kl. 2b
    4. Nowak Martyna kl. 2b
  9. „Na drugim końcu świata – co wiesz o Australii? „  - mgr Monika Kipiel
    1. Kantor Patrycja kl.2b
    2. Turska Aleksandra kl. 2b
    3. Kurzawa Natalia kl.2b
    4. Leśniowska Marlena kl.2b

 

 

 

 

Agnieszka Lorek